Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Intel přejmenoval Kaby Lake Pentia na Pentium Gold

Intel nedávno oznámil změnu ve své produktové řadě, která souvisí s jeho procesory Pentium série G. Ty budou přejmenovány na Pentium Gold. Tento název pak bude doplněn původním modelovým označením.

Uvidíme, zda ve strategii pojmenovávání hardwarových produktů společnosti půjde o zjednodušení, nebo naopak další komplikaci, protože v pospojování jednotlivých generací CPU s použitou výrobní technologií, případně názvem, v poslední době uspěje jen kovaný odborník.

Nové symboly, obaly a regulatorní označení budou postupně měněny odteď až do listopadu. Některé ze změn se už projevily na produktových stránkách Intelu.

Změny se dotýkají všech modelů Pentium Kaby Lake, nicméně nijak se nedotknou specifikací ani architektury jednotlivých CPU. Maloobchodní balení se změní jen minimálně. Přední i boční hrany balíku obdržely pouze nový název procesoru.

Pokud se Pentia dočkají implementace podobného schématu v pojmenování jako procesory řady Xeon, mohli bychom do budoucna vidět i modely stříbrné a bronzové série. Čip Pentium N5000 série Gemini Lake, který byl viděn počátkem roku v benchmarkovém testu SiSoftware Sandra, by mohl být prvním CPU řady Pentium Silver.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*