Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Intel zařízl svoji divizi chytrých brýlí

Zatímco brýle Google Glass se mezi spotřebiteli příliš neujaly, model Vaunt (nebo také Superlite) od Intelu byl veřejností napjatě očekáván. Jenže to teď vypadá, že se ho nejspíš nedočkáme.

Intel totiž potvrdil, že má v plánu uzavřít svoji divizi s názvem New Devices Group (NDG), která na zařízení pracuje. Tato divize byla založena v roce 2013 s cílem vývoje fitness trackerů a chytrých brýlí právě včetně Vauntu. Tyto brýle měly mít v obroučkách zabudovaný laserový projektor, který svoje světlo směřoval z čočky na sítnici uživatele. Červený, monochromatický obraz o velikosti 400 x 150 pixelů by byl viditelný jen tehdy, když by se uživatel podíval směrem k pravému dolnímu rohu svého zorného pole, kde by byly zobrazeny notifikace, textové zprávy a navigační informace.

Zprávu o uzavření divize jako první podal portál The Information. Tento krok Intelu pak pravděpodobně povede k propouštění – tým divize v současnosti tvoří okolo 200 lidí. Ve svém vyjádření pro server The Verge Intel ze svého rozhodnutí vinil „dynamiku trhu.“

Podle některých zdrojů Intel sháněl partnera se zkušenostmi v oblasti maloobchodu, který by jeho brýle přinesl na trh, ale zdá se, že zkrátka nebyl dostatečný zájem. Brýle Vaunt sice vypadaly slibně, ovšem je možné, že oslovené společnosti měly pocit, že by o ně v jejich současném stádiu vývoje příliš velký zájem nebyl, a to zejména v případě, kdy by nesly vysokou cenovku.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*