Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Íránci dlouhodobě sbírají informace o významných cílech ze sociálních médií

Íránští hackeři podle bezpečnostní společnosti iSight Partners již několik let využívají sociální média k získávání informací o vytipovaných lidech a dalších cílech v různých zemích světa.

Podle iSight, jehož experti íránské hackery sledovali po dobu šesti měsíců, běží tzv. operace Newscaster minimálně od roku 2011. V rámci tohoto projektu Íránci získávají informace o novinářích, zaměstnancích armád či nezávislých bezpečnosních expertech primárně z USA, Izraele a Velké Británie. Hackeři si za poslední tři roky vyvinuli spojení na cíle ve veřejném i soukromém sektoru skrze sociální média.


Špehování je zaměřeno především na shromažďování informací o vývoji systémů se zbraněmi, sběr detailů o vztazích mezi USA a Izraelem a zjišťování toho, jaké plány mají USA v oblasti ekonomických sankcí. Podle iSight jde o velmi komplexní, široce cílenou a dlouhodobou špionážní kampaň, která stále probíhá. Viceprezidentka iSight Tiffany Jonesová oznámila, že všechny zjištěné informace nemohou být zveřejněny, avšak byly předány FBI a dalším americkým vládním agenturám.       

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.