Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Italský soud opět zakázal přístup na známé stránky s torrenty

Italský soud rozhodl, že poskytovatelé připojení k internetu (ISP) musejí v zemi zabránit uživatelům, aby mohli přistupovat na stránky, jež umožňují sdílení dat.

Itálie chce zablokovat přístup na The Pirate Bay a čtyři další weby určené ke sdílení dat kvůli „masivnímu stahování hudby, filmů a dalšího digitálního obsahu chráněného autorskými zákony". Je to již podruhé za posledních pět let, co italský soud nařídil ISP, aby zablokovali v zemi přístup na The Pirate Bay, což je nejoblíbenější stránka s torrenty na světě založená v roce 2003 ve Švédsku. Odvolací soud shodil rozhodnutí soudu první instance ze stolu již za necelé tři měsíce po jeho vydání. I když Italský Nejvyšší soud v roce 2010 blokaci opět zavedl, přístup na The Pirate Bay byl dříve v tomto roce opět obnoven.


Mezi dalšími webovými stránkami, které nyní prvoinstanční soud zablokoval, jsou 1337x.org, h33t.eu, extratorrent.com a torrenthound.com. Přístup na The Pirate Bay byl zablokován v pátek, na web se však stále lze dostat skrze proxy servery. Ilegální stahování je v Itálii podle pozorovatelů extrémně rozšířené - podle nejnovější zprávy streamovací služby Spotify si minimálně tři čtvrtiny Italů v roce 2012 stáhly alespoň jednu skladbu ilegálně. Nové soudní rozhodnutí je velkým vítězstvím pro italskou hudební lobby Federazione Industria Musicale Italiana (FIMI).

 

Zdroj: ZDNet

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*