Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Jak iOS 9 zlepší výdrž baterie vašeho iPhonu a iPadu

Americká společnost Apple slibuje, že její nový operační systém iOS 9 přinese novou funkci, která bude v případě potřeby umět vypnout nepotřebné funkce v iPadu a iPhonu a prodloužit tak výdrž těchto zařízení o několik hodin. Na co se můžeme těšit?

Nový „spořící“ mód bude uživateli nabídnut, jakmile se baterie dostane pod 20 %. Po jeho zapnutí systém automaticky vypne nepotřebné funkce jako automatické stahování e-mailů a sníží frekvenci procesoru, aby telefon vydržel v provozu co možná nejdéle. Jak uvádí Apple, dokáže nový šetřící mód prodloužit výdrž baterie až o tři hodiny, přičemž kromě toho by šetřit baterii měl i samotný iOS 9 (Apple na své vývojářské konferenci uvedl, že průměrná výdrž baterie zařízení s iOS 9 se oproti iOS 8 sama o sobě zvýší o hodinu). Podobnou funkci nabízí Google u svého operačního systému Android již několik let.


Jak uvedl portál MacRumors, který již šetřící funkci testoval, při jejím zapnutí se výkon telefonů sníží o 40 %, což znamená, že třeba iPhone 6 bude výkonnostně srovnatelný se starším iPhonem 5 či 5S. Co je však zajímavé, podle testerů byla šetřící funkce v první betaverzi iOS 9 mnohem efektivnější, než v betaverzi druhé, jež byla vydána minulý týden. Vydání veřejné preview verze iOS 9 je naplánováno na červenec.

 

Zdroj: ZDNet

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.