Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Jediný exemplář hry Final Fantasy II se prodává za milion korun

Na internetové aukci eBay se za 50 000 dolarů, tedy v přepočtu více než milion korun, objevila legendární hra pro konzoli Nintendo Entertainment System.

Herní legenda Final Fantasy II v anglickém jazyce je na eBay dostupná za 50 000 dolarů nebo nejvyšší nabídku. Dražený titul je kopií velmi populární retro hry, která však byla vydána pouze na japonském trhu. Jak píše prodejce, jde o "jedinou kopii této zapomenuté hry (v anglickém jazyce) na světě". Kopie nabízené hry byla vytvořena společností Square Soft USA (nyní Square Enix) při přípravách na veletrh Winter Consumer Electronics Show, který se v roce 1991 konal v Las Vegas.

Hra měla být vydána později v roce 1992, avšak nakonec bylo učiněno rozhodnutí, že vydána nebude a vývojáři společnosti se namísto 8bitové verze Nintendo Entertainment System budou soustředit na 16bitové Super Nintendo. Podle prodejce je kopie hry plně hratelná od začátku až do konce, jak je demonstrováno na tomto videu na YouTube. V aukci se pouze upozorňuje na fakt, že anglický překlad má své mezery a někdy zní trochu komicky.


Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.