Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Jídlo je nyní možné objednávat přímo z vyhledávače Googlu

Americká společnost Google oznámila, že uživatelé ve vybraných lokacích si nyní mohou objednávat jídlo přímo z jejího vyhledávače.

Google začal tento týden do svého vyhledávače integrovat novou funkci, díky které je možné při hledání restaurace objednávat jídlo pomocí odkazu umístěného přímo u výsledků hledání. Pokud uživatel nově zadá do vyhledávače název restaurace, která zároveň nabízí rozvoz jídla, bude moci svou objednávku učinit přímo z Googlu. Služba je v současné době dostupná pouze ve velkých amerických městech, avšak postupně se má rozšiřovat do dalších lokací. Google zatím oficiálně nepotvrdil, zda bude služba představena i v dalších zemích světa.


U rozvozu jídla se Google ve Spojených státech spojil se šesti službami, a to Seamless, Grubhub, Eat24, Delivery.com, BeyondMenu a MyPizza.com, pomocí nichž je možné objednávat jídlo z velkého množství restaurací. Není zatím jasné, zda se do nového programu Googlu budou v budoucnu moci zapojit i restaurace, které si zajišťují rozvoz jídla samy. Google u svého vyhledávače představuje novinky téměř každý měsíc. Nedávno například americký gigant oznámil, že upravuje algoritmus svého vyhledávače tak, aby se na předních místech zobrazovaly odkazy na webové stránky, jež jsou optimalizovány pro mobilní zařízení.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.