Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

K WhatsApp se nyní můžete připojit pomocí tří webových prohlížečů

WhatsApp asi před měsícem oznámil, že k jeho IM službě lze přistupovat skrze prohlížeč Chrome s tím, že podpora dalších prohlížečů přijde brzy. Nyní americká společnost dostála svému slibu a oznámila, že byla přidána podpora Firefoxu a Opery.

Stejně jako u Chrome, i u Firefoxu a Opery uživatelé jednoduše najedou na webovou aplikaci WhatsApp a naskenují speciální QR kód, čímž se jejich webová aplikace propojí s mobilním účtem WhatsApp. Jelikož všechna konverzace pomocí webového klienta je ukládána i na mobilním zařízení, je nutné, aby byl po celou dobu konverzace skrze webovou aplikaci připojen k internetu i mobilní telefon.


Jak možná víte, WhatsApp nepoužívá žádná hesla ani uživatelská jména a namísto toho využívá pro identifikaci telefonní číslo uživatele. Kvůli nutnosti skenu QR kódu a „omezeními danými platformou iOS“ je tak podle WhatsApp webový klient v současné době dostupný pouze pro mobilní operační systémy Android, Windows Phone a BlackBerry, přičemž webovou verzi aplikace je možné otevřít také na vybraných starších telefonech Nokia. Jak dodali inženýři WhatsApp, na klientu pro iOS a podpoře webového prohlížeče Safari se usilovně pracuje.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.