Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Kindle Fire HD míří do Evropy

Amazon oznámil, že lidé ve Velké Británii, Německu, Francii, Itálii, Španělsku a Japonsku si nyní mohou nyní začít kupovat jeho 8,9palcový tablet Kindle Fire HD.

Ceny se liší podle jednotlivých států, v kontinentální Evropě lze tablet pořídit za 269 euro. Amazon také oznámil, že lidé ve Spojených státech mohou v blízké době očekávat snížení ceny Kindle Fire HD. Zařízení s 32GB místa na disku se při svém vydání v listopadu minulého roku začalo prodávat za 499 dolarů, pak bylo zlevněno o sto dolarů a za 499 dolarů si lidé mohli koupit 64GB verzi. Kindle Fire HD s 16GB místa na disku bude nyní stát 269 dolarů a 32GB verze 299 dolarů.


Amazon oznámil, že ho obrovský zájem o Kindle Fire HD velmi těší, nezveřejnil však konkrétní tržby. Společnost pouze uvedla, že díky expanzi na nové trhy se zvýšilo množství vyrobených kusů a snížila výrobní cena. O Amazonu se ví, že své tablety prodává za nejnižší možnou cenu a vydělává především na softwaru a službách jako je třeba roční předplatné služby na streamování videa Amazon Prime za 79 dolarů. Kindle Fire HD měří 240 x 164 x 8,8 mm, váží 575g a je opatřena TI OMAP4 4470 SoC, displejem s rozlišením 1920x1200, 1GB paměti RAM, 720p kamerkou nad displejem, USB, microHDMI, Wi-Fi, Bluetooth a běží na upravené verzi Androidu 4.0.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.