Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Klient AIM odchází do věčných lovišť

Konec jedné éry, která ve skutečnosti skončila už před deseti lety. Tak by se dalo charakterizovat oznámení společnosti Oath (dříve AOL), že končí se svým ikonickým chatovacím klientem AIM.

AOL Instant Messenger – kdo z lidí používajících internet před deseti a více lety by ho neznal nebo o něm alespoň neslyšel? Legendární chatovací aplikace, která vznikla před dvaceti lety, u nás sice nebyla tak populární jako ICQ (které mimochodem stále funguje), přesto si ve světě vydobyla pozici, která se dá přirovnat tak možná jedině k dnešnímu WhatsAppu nebo Facebook Messengeru.

Jenže právě tyto dvě služby (společně třeba ještě s Google Allo a dalšími) byly pro AIM posledním hřebíčkem do rakve. Nicméně jedna éra končí a směřujeme k novým, lepším zítřkům. Ostatně, dalo se to čekat: Oath propustil většinu týmu, který chatovacího klienta dále rozvíjel, už v roce 2012, a nevypadalo to, že by se službu chystal někomu prodat.

AIM tak odchází řádově léta po svých souputnících. Zatímco MSN Messenger od Microsoftu skončil už v roce 2014, Yahoo Messenger přestal fungovat loni.

Podle AOL budou mít dosavadní uživatelé i nadále zajištěn přístup k e-mailové adrese @aim.com, nicméně už nebude nijak možné uložit si nebo exportovat svůj seznam kontaktů z chatu.

Zdroj: PCWorld.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*