Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Konzolí PlayStation 4 se prodalo již 60 milionů kusů

Sony se na své akci E3 pochlubilo spoustou her, ačkoliv o většině z nich jsme věděli už dříve. Kromě toho přineslo i některou statistiku týkající se jeho herní konzole PlayStation 4.

Té se od jejího uvedení dne 15. listopadu 2013 (v severní Americe) prodalo celosvětově již 60,4 milionu kusů (včetně verzí slim a Pro).

Ve své tiskové zprávě japonská společnost zároveň oznámila, že pro tuto platformu bylo prodáno již více než 487,8 milionu her, ať už ve formě fyzických kopií v maloobchodě nebo jako digitální downloady. Jako příklad slušně prodávané hry zmiňuje konkrétně Horizon Zero Dawn, která má na PS4 exkluzivitu.

Ke konci března 2017 měl ekosystém PlayStation globálně více než 70 milionů měsíčních aktivních uživatelů, platících předplatitelů služby PlayStation Plus pak je 26,4 milionu. Vypadá to taky, že hráči na PS4 stráví více než 600 milionů hodin týdně.

„Jsme velice vděční našim fanouškům a partnerům po celém světě za pokračující podporu PS4,“ řekl Andrew House, prezident a globální výkonný ředitel Sony Interactive Entertainment.

Microsoft přestal poskytovat čísla o prodejích Xbox One již před nějakým časem, nicméně čísla analytiků z počátku roku naznačují, že konzolí Sony se prodá dvakrát tolik co konkurenčních zařízení z Redmondu.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.