Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Laptop Acer uvádí nabíjení přes USB-C do levnějšího segmentu

Acer uvádí na trh dvojici Chromebooků 11, které obsahují ve své třídě revoluční řešení – dva porty USB 3.1 typu C, které jsou určeny pro připojení i nabíjení.

Přesto není důvod k panice – uživatelé se totiž dočkají i dvou USB portů typu A, tedy 3.0, a je tak zajištěna zpětná kompatibilita. Důvodem k překvapení je však samotná přítomnost USB typu C – tento standard je v tomto levném segmentu výjimkou.

Modely Chromebook 11 CB311-8HT a CB311-8H, uvedené v sobotu na CES, budou cenově začínat na 249 dolarech (5 300 Kč) a budou disponovat procesorem Intel Celeron blíže nespecifikovaného typu. Ten bude doplněn o 4 GB RAM.

Dále se dočkáme 11,6palcového IPS displeje s rozlišením 1 366 x 768 pixelů, který bude dostupný v dotykovém (CB311-8HT) a nedotykovém (CB311-8H) provedení. Trochu zklame úložiště, které je však u Chromebooků standardem – podle konfigurace získáme buďto 16 nebo 32 GB prostoru na eMMC disku.

K dalším vlastnostem patří třeba HDR webkamera s integrovaným mikrofonem a po stránce konektivity sem kromě výše uvedeného Acer integroval také čtečku microSD karet. Hmotnost zařízení je 1,1 kilogramu, jeho tloušťka 1,8 cm (jiné rozměry k dispozici nemáme), a baterie vydrží až 10 hodin na jedno nabití. Dostupnost zařízení na českém trhu zatím neznáme.

Zdroj: PCWorld.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*