Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Larry Page by chtěl svůj majetek odkázat šéfovi Tesla Motors

Spoluzakladatel Googlu Larry Page na konferenci TED prohlásil, že chce své peníze odkázat někomu, kdo po jeho smrti dokáže změnit svět – například šéfovi společnosti Tesla Motors Elonovi Muskovi.

"Pracujete, protože chcete změnit svět a udělat jej lepším místem," řekl Page s tím, že podobné hodnoty sdílí i Musk. Šéf společnosti Tesla Motors Elon Musk je také ředitelem firem Solar City a SpaceX, jejichž cílem je vozit lidi na Mars. "To jsou ty správné společnosti, jejich poslání má co dočinění s filantropií," uvedl Page s tím, že tyto nápady se mu líbí především.


Tesla pod Muskovým vedením představila sportovní automobil Roadster na elektrický pohon i elektrický sedan s názvem Model S. Musk pracuje také na nových technologiích týkajících se baterií a bojuje proti tradičnímu systému dealerů aut ve prospěch přímých prodejů zákazníkům. SpaceX podepsal s NASA kontrakt v hodnotě 1,6 miliardy dolarů, v rámci nějž může podniknout 12 výletů k vesmírné stanici ISS a zpět. Mluvčí Tesly uvedl, že Musk je "poctěn Pageovými komentáři a obdivuje to, čeho byl tento muž schopen dosáhnout."

 

Zdroj: DailyTech

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*