Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Lenovo uvádí svůj první smartphone s Windows 10

Společnost Lenovo po několika letech konečně představila svůj první chytrý mobilní telefon s operačním systémem Windows: SoftBank 503LV.

SoftBank 503LV, jehož vydání bylo původně naplánováno na konec roku 2014, bude podle nového vyjádření společnosti uveden na trh v posledním čtvrtletí tohoto roku. Na co se můžeme těšit? Smartphone je opatřen 5palcovým displejem s rozlišením 1 280 x 720 pixelů, pohání jej osmijádrový procesor Snapdragon 617 od společnosti Qualcomm na frekvenci 1,5 GHz a data je možné ukládat na 32GB flashovou paměť (možno rozšířit pomocí microSD slotu o dalších až 128 GB). Na zadní straně telefonu nechybí 8MP fotoaparát, selfies pak uživatelé mohou pořizovat pomocí 5MP fotoaparátu nad displejem.

Telefon taktéž podporuje Bluetooth 4.0, 4G LTE a samozřejmě nechybí ani podpora Wi-Fi. Podle výrobce bude mít mobil pouze 2250mAh baterii, tudíž na jedno dobití nemůžeme očekávat příliš dlouhou výdrž zařízení. SoftBank 503LV je tenký 7,66 mm a váží 144 gramů. Jelikož poběží na operačním systému Windows 10, bude telefon podporovat funkci Continuum, podpora funkce Windows Hello zatím není jistá. Podle neoficiálních informací by se nový smartphone na trhu měl objevit v říjnu, cena zatím není známa.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.