Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Měsíční předplatné Beats Music by od příštího roku mohlo stát jen sto korun

Apple podle nových informací portálu Re/code tlačí na nahrávací společnosti, aby snížily ceny za licence pro služby streamující hudbu.

Apple by podle dobře obeznámených zdrojů Re/code chtěl představit představit v příštím roce předplatné Beats Music za pouhých pět dolarů (asi sto korun) měsíčně, což je o polovinu méně, než kolik služba Music stojí nyní. Podle Re/code Apple nahrávacím společnostem říká prakticky toto: většina lidí, kteří pravidelně kupují hudbu, na iTunes utratí za muziku průměrně 60 dolarů ročně, což je pět dolarů měsíčně. Pokud by byla k dispozici předplatitelská služba za stejnou cenu, lidé kupující hudbu by měli tendenci přejít na předplatitelský model, který by nahrávacím společnostem vygeneroval ty samé příjmy.


Zda se Apple povede s tímto návrhem uspět či nikoli, zatím není jasné. Pravdou je, že konkurence na poli hudebních streamovacích služeb přituhuje. Například služba Spotify představila tento týden nový rodinný plán, díky kterému mohou uživatelé za předplatené znatelně ušetřit. A Beats Music se tomu musí nějak přizpůsobit.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.