Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft apeluje na uživatele: chraňte si své soukromí před Googlem

Microsoft využil mediálního humbuku okolo nových podmínek užívání Googlu a začal propagovat funkce Internet Exploreru 9 a vyhledávače Bing, které chrání soukromí uživatelů.

I když IE9 nabízí funkci s názvem Tracking Protection, jež by měla chránit soukromí uživatelů, již nějaký čas, nyní nastala vhodná doba, aby na to Microsoft své uživatele upozornil. A také Bing v nedávné době doznal značných změn, o kterých lidé nemusejí vědět. Ochrana soukromí online se tak stává stále větším tématem. Podle deníku Wall Street Journal je na top 50 amerických stránkách průměrně 64 prvků, které se snaží sledovat chování uživatele a zjistit, co dělá. Některé z těchto prvků dokonce shromažďují informace o lokaci uživatele, jeho příjmu a zdravotním stavu.

A na to nyní naráží Microsoft, který ve své reklamní kampani prohlašuje, že "pokud vám vadí, jak Google sdílí vaše data, vyzkoušejte Tracking Protection v IE9". Tracking Protection funguje tak, že webovým stránkám vysílá signál "Do Not Track", díky němuž by měly přestat o uživateli shromažďovat informace. To však není stoprocentně efektivní, neboť webové stránky se tímto požadavkem nemusejí řídit. Microsoft na svém blogu také nedávno představil několik nových funkcí Bingu a slibuje, že jeho vyhledávač se o data uživatelů postará lépe než Google. Rivalita mezi Googlem a Microsoftem tak opět přitvrzuje.

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*