Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft Edge postavený na Chromiu unikl na internet

Na internetu se objevily další detaily týkající se prohlížeče Microsoft Edge postaveného na jádru Chromium. Do očí bije především jasná podobnost prohlížečem Chrome. Edge už si teď dokonce můžete stáhnout a vyzkoušet.

V prosinci 2018 Microsoft potvrdil, že vykreslovací engine jeho softwaru už nebude EdgeHTML, ale open-source Chromium, které už používají řešení Google Chrome, Opera a Vivaldi.

Už jsme viděli první snímky nového Edge, který nese kódové označení Anaheim, a nyní na internet unikl experimentální build tohoto prohlížeče, který si může kdokoliv stáhnout a nainstalovat. Můžete jej převzít z fóra PCBeta, ale pamatujte, že tak činíte na svoje vlastní riziko.

Pro ty, kdo by raději počkali, máme dobrou zprávu – plná, oficiální verze preview buildu by měla dorazit již brzy, možná ještě tento týden.

Některé portály publikovaly screenshoty a první dojmy z prohlížeče Edge v jeho současném stavu. The Verge hlásí, že jakmile Edge na Chromiu nainstalujete, vyzve vás prohlížeč k importu záložek, hesel a historie prohlížení z Chromu nebo (starého) Edge.

Již víme i to, že kromě vlastní stránky s rozšířeními lze v menu nastavení instalovat i doplňky z online obchodu Googlu. Máme tu tmavý režim ve stádiu testování a další výhodou je i budoucí kompatibilita s počítači Mac od Applu.

Dokonce i v současné fázi je už prohlížeč údajně dost propracovaný. Jenže Chrome se v současnosti chlubí asi dvoutřetinovým podílem, zatímco Edge paběrkuje kdesi vzadu se 4,3 %, takže bude zajímavé sledovat, jak moc mu tahle zásadní inovace u uživatelů pomůže.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*