Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft již v Evropě nemusí nabízet konkurenční prohlížeče

Microsoft v Evropě od roku 2009 musel uživatelům Windows nabízet i konkurenční webové prohlížeče. Nyní však společnost může s nabízením konkurenčního softwaru skončit.

Obsah webové stránky browserchoice.eu, kterou musel Microsoft po rozhodnutí Evropské komise zřídit, je nyní nahrazen textem, podle něhož se povinnost na americký gigant od nynějška již nevztahuje. Otázkou tak zůstává, jak efektivní bylo nařízení Evropské komise ve vztahu k podílu alternativních prohlížečů na trhu.


Podle mluvčí Komise lze rozhodnutí, které bylo v platnosti po dobu pěti let, označit za úspěšné, jelikož web zaznamenal 795 milionů zhlédnutí a podnítil 165 milionů instalací prohlížečů. Pokud se však podíváme na podíl jednotlivých prohlížečů na evropském trhu, věci se příliš nezměnily. Firefox, Opera a Internet Explorer mají nyní méně uživatelů než před pěti lety, zatímco Google zaznamenal značný růst. Do jaké míry je však možné jej přisuzovat opatření Komise, není jasné. Microsoft od Komise obdržel také tučnou pokutu ve výši 731 milionů dolarů za "technickou chybu", kvůli které byla obrazovka, pomocí které si uživatelé mohli vybírat z různých prohlížečů, vynechána z Windows 7 SP 1 po dobu 14 měsíců.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.