Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft koupí dvě nová studia: Obsidian Games a inXile

Sony PlayStation je jasným vítězem současné generace konzolí, což je do značné míry způsobeno exkluzivitou některých titulů typu God of War nebo Spiderman. Microsoft se však poučil ze svých chyb a provádí další výpad proti konkurenci.

Před méně než půlrokem Microsoft oznámil čtyři akvizice herních studií a tvorbu studia pátého. K těmto oznámením tehdy došlo na veletrhu E3. Redmondský gigant ovšem od té doby neusnul na vavřínech. Na akci XO18 v hlavním městě Mexika oznámil, že v rámci lepší konkurenceschopnosti příštího Xboxu přivedl pod svá křídla Obsidian a inXile.

Obě tyto firmy jsou známé svými obrovsky populárními RPG tituly. Například Obsidian má „na svědomí“ Fallout: New Vegas, Knights of the Old Republic II a Pillars of Eternity. Na druhou stranu inXile stojí za sérií Fantastic Contraption, Torment: Tides of Numenera a Wasteland 2. Kromě toho pracují na Wasteland 3, hře, která v roce 2016 získala prostřednictvím crowdfundingu tři miliony dolarů.

Obsidian a inXile toho mají vlastně dost společného. Obě firmy totiž založily týmy vývojářů, jež vznikly v řadách původního vývojáře Falloutu, Interplay. Od té doby spolu více než dekádu spolupracují a sdílejí technologie a zdroje.

Microsoft ve svém oficiálním vyjádření oznámil, že byť oba kreativní týmy v Obsidianu a inXile sdílejí společné dědictví, jsou velice odlišné. Budou tak fungovat nezávisle a přinesou do Microsoft Studios svoje „unikátní talenty, duševní vlastnictví a expertízu, když budou budovat nové RPG zážitky pro naše hráče a fanoušky.“

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.