Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft má patent, kterým zachraňuje jack na sluchátka

Klasická 3,5mm zdířka neboli jack na sluchátka ze smartphonů pomalu mizí, což je samozřejmě škoda. Microsoft si to evidentně myslí taky.

Cílem společnosti je teď možná vyřešit problém fyzických omezení, která jsou spojena s tím, že dnešní telefony jsou tenčí než kdy jindy. Její patent s nicneříkajícím názvem „zásuvka na elektronické zařízení“ naznačuje, jak by mohla být zásuvka na 3,5 mm jack částečně roztažitelná buďto z přední nebo zadní části zařízení.

Díky využitím roztažitelného jacku na sluchátka již tenké tělo zařízení není žádným problémem. Flexibilní plášť okolo konektoru TRS nebo TRRS s pružinovými stykači zajišťuje odpovídající elektrické zapojení a je dostatečně pevný. S tím, jak mizí volný prostor uvnitř mobilních zařízení, se rozšíření využitelného prostoru mimo jejich tělo zdá být zřejmou alternativou.

Celkově Microsoft představil tři různé variace tohoto řešení. Rozšířit se mohou buďto obě strany, pouze strana přední nebo pouze strana zadní.

Samozřejmě, že další možností je vyrábět mírně tlustší zařízení, aby se do nich klasický jack krásně vešel (jakož i baterie s vyšší kapacitou nebo více funkčních modulů), jenže dnešní doba přeje ztenčování, a tak je pravděpodobné, že se řešení Microsoftu dočká úspěchu, neskončí-li tedy jen na papíře.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*