Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft nejspíš končí s prodejem fitnessových náramků Band

V září vyšlo najevo, že tři největší partneři platformy Android Wear - LG, Huawei a Motorola - již nemají v plánu do konce roku vydat žádné nové chytré hodinky. A nyní to vypadá, že s touto kategorií spotřebitelské elektroniky definitivně končí i Microsoft.

Microsoft odstranil všechny zmínky o své řadě nositelné elektroniky Band ze svého e-shopu a vývojářskou sadu Band SDK stáhl z vývojářského portálu. Jak uvedl portál The Verge, americký řetězec Best Buy stejně jako Amazon již nebudou náramky Band naskladňovat, jakmile vyprodají aktuální zásoby. Mluvčí Microsoftu pro portál ZDNet uvedl, že americký gigant prodal stávající naskladněné kusy Bandu a v letošním roce již nové zařízení této kategorie nevydá.


Mluvčí amerického gigantu dále uvedl, že platforma Microsoft Health má být do budoucna zachována. Jak však dodávají zdroje ZDNet, Microsoft v uplynulém měsíci rozpustil malou skupinu vývojářů, kteří pracovali na přenesení Windows 10 na náramek Band. Microsoft na trh s nositelnou elektronikou vstoupil na konci roku 2014 právě se svým fitnessovým náramkem Band. O rok později (v říjnu minulého roku) pak americký gigant vydal druhou generaci zařízení s názvem Band 2.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.