Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft otevírá platformu HoloLens vývojářům třetích stran

Americká společnost Microsoft oznámila, že otevře platformu Windows Holographic, na níž je postavená platforma pro virtuální realitu HoloLens, svým partnerům.

Jak uvedl Microsoft v oficiálním prohlášení, mezi partnery, kteří se budou mít přístup k Windows Holographic, patří firmy jako Intel, AMD, Qualcomm, HTC, Acer, ASUS, CyberPowerPC, Dell, Falcon Northwest, HP, iBuyPower, Lenovo, či MSI. Každý z těchto partnerů je díky spojení s Microsoftem nyní schopen vytvořit své vlastní zařízení, které poběží na Windows Holographic.

Microsoft také ukázal, jak HoloLens zvládá skrze jeho software komunikovat s headsetem HTC Vive. Ve zveřejněném videu žena za pomoci headsetu HoloLens pohybuje virtuálními objekty a komunikuje s digitálním asistentem. V jednom okamžiku pak tato žena začne spolupracovat s kolegy s headsetem HTC Vive, s nimiž sdílí stejný virtuální prostor. I když je video pouhou demonstrací toho, co Windows Holographic zvládne, podle Terryho Myersona z Microsoftu americký gigant v současné době spolupracuje přímo s HTC na vývoji produktu s Windows Holographic.

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.