Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft prý uvede levný Surface. Konkurent iPadu?

Počátkem tohoto roku Apple odhalil levnější iPad (v USA za 329 dolarů), který má cílit na školy a studenty. Podle zprávy agentury Bloomberg bude mít toto zařízení již brzy konkurenci – nízkorozpočtový Surface od Microsoftu.

Tento nový Surface bude mít 10palcový displej, který tedy bude úhlopříčně o dva palce menší než standardní Surface Pro. Bude také zhruba o 20 procent lehčí oproti běžnému Surface, ale také bude mít nižší výdrž baterie. Jen pro uvedení do kontextu – Surface Pro dokáže běžet 12 až 13 hodin na jedno nabití. Nový Surface přijde o přibližně čtyři hodiny, a to pravděpodobně kvůli menší nainstalované baterii. Plusem však má být integrace portu USB typu C pro nabíjení, ačkoliv není jasné, zda půjde o jediný nabíjecí konektor nebo zda bude Microsoft i nadále využívat svůj vlastní port Surface.

Souboj Microsoftu s iPady je dobře známý i z minulosti, kdy se o něj redmondský gigant neúspěšně pokusil se svým Surface RT. Tento tablet však měl obrovskou nevýhodu, která jej předurčovala k zániku – nespustili jste si na něm totiž tradiční aplikace typu x86, a aplikací ve Windows Store byl v porovnání s nimi nedostatek. Bohužel se Microsoft do stejného hájemství chystá i se svým „režimem“ Windows 10 S. Nový Surface však má běžet na Windows 10 Pro, takže v tomto směru obavy nejsou na místě.

Stejně jako iPad bude nízkorozpočtový Surface vybaven buďto 64 GB nebo 128 GB uživatelské paměti a nabídne podporu LTE. Výše uvedené informace však prozatím nejsou oficiálně a tak je třeba je brát s rezervou.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*