Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft v roce 2017: vzestupy a pády Redmondu - 10. díl

Na rok 2017 se bude v souvislosti s Microsoftem vzpomínat také jako na rok, kdy se společnost odklonila od spotřebitelského segmentu a obrátila se zpět k tomu podnikovému.

Předchozí díl

 

Pád: nový Skype

Již od počátku jsme měli znepokojivý pocit, že důraz nového Skypu na všechno, jen ne na Skype, se nemusí dočkat dobrého přijetí. Nakonec se ukázalo, že lidi redesign dost naštval (a později se přesunuli ke Snapchatu, údajné inspiraci změny vzhledu a fungování Skypu). Jistě nelze Microsoft vinit ze snahy o oživení Skypu sdílenými zážitky a živou zpětnou vazbou, což jsou funkce, které úspěšně integrovaly aplikace jako Periscope a další. Ale spotřebitelé i lidé z byznysu podle všeho chtěli jednoduchou a tradiční aplikaci pro zasílání zpráv a videokonference, a Microsoft jim místo toho dodal něco jiného.

Pád: To-Do se ujímá funkce Wunderlistu

Někdo má raději Google Keep – je to jednoduchá a přehledná aplikace, která umožňuje pohodlný přechod mezi zařízeními – ale To-Do od Microsoftu nefunguje ani zdaleka tak dobře jako Wunderlist, aplikace, kterou má nakonec nahradit. Zmíníme-li jen jednu věc, pak je to dělení poznámek a úkolů ze strany Microsoftu mezi dvě aplikace – Sticky Notes a To-Do – zatímco Wunderlist pokrývá obě funkce. A i jinak je Wunderlist zkrátka lepší. Microsoft Wunderlist úplně nezaříznul, jak původně plánoval, ale už od února ho neaktualizoval. A to je ostuda.

Zdroj: PCWorld.com

autor Mark Hachman, Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*