Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft v roce 2017: vzestupy a pády Redmondu - 8. díl

Na rok 2017 se bude v souvislosti s Microsoftem vzpomínat také jako na rok, kdy se společnost odklonila od spotřebitelského segmentu a obrátila se zpět k tomu podnikovému.

Předchozí díl

 

Pád: HoloLens

Kde tahle věc nakonec skončila? ptáme se Microsoftu. Přes všechen mediální humbuk a pozornost věnovanou zařízení Microsoftu pro rozšířenou realitu se tento stroj objevil pouze na pódiích a propagačních videích. Dosud jsme neviděli Microsoftem slibovanou AR verzi Minecraftu a podle toho, co víme, je spolupráce Microsoftu s Fordem a dalšími podniky AR ekvivalentem raných a předražených videokonferenčních systémů, které trouchnivějí v koutech zasedacích místností. A pokud jde o nástupce HoloLens, Windows Mixed Reality…

Pád: Windows Mixed Reality

Mnozí na příchod Windows Mixed Reality netrpělivě čekají. Aha, že už to přišlo? To se nejspíš nedozvíte.

Poté, co Acer, HP, Lenovo a další vydali v říjnu společně s Windows 10 FalL Creators Update svoje headsety, Microsoft záhadně ztichl. Partnerství Microsoftu se Steamem, které má vyústit v přenesení knihovny VR her do Windows pak skomírá v betaverzích a vývojářských režimech. Virtuální procházky „domem na útesu“, připínání aplikací na virtuální zdi a tak… to všechno zní futuristicky. A zcela neprakticky. Tím neříkáme, že by zněl nepoužitelně celý koncept smíšené – tedy spíše virtuální – reality. Ale dokud tu nemáme software, který by podporoval soudržnou vizi Microsoftu, nestojí Windows Mixed Reality za váš čas.

Pokračování

autor Mark Hachman, Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*