Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft věnuje neziskovkám a univerzitám cloudové služby v hodnotě miliardy dolarů

Šéf společnosti Microsoft Satya Nadella oznámil, že americký gigant během dalších tří let věnuje cloudové služby v hodnotě miliardy dolarů těm, kteří si je nemohou dovolit.

Microsoft skrze svou novou iniciativu Microsoft Philanthropies nabídne zcela zdarma služby jako Azure, Office 365, PowerBI a CRM Online asi 70 000 neziskovým organizacím po celém světě. „Díky tomu budou mít desítky tisíc organizací po celém světě přístup k technologiím, které jim pomohou vyřešit řadu problémů,“ uvedl Nadella. Kromě toho Microsoft rozšíří přístup ke cloudovým službám pro univerzity a výzkumná centra.


Jak dále řekl Nadella, v současné době je využíván program Microsoft Azure for Research, který zprostředkovává místo na Azure zcela zdarma, u více než 600 projektů. „Z naší zkušenosti víme, že tento program může výzkumníkům na univerzitách velmi pomoci,“ dodal hlavní právník Microsoftu Brad Smith. "Cloud Azure pomáhá všude: od ochrany lesů v Brazílii přes modelování rizik záplav v Texasu až po boj vývoj nových léků ve Velké Británii."

 

Zdroj: IDG News Service              

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.