Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Microsoft vytvořil aplikaci YouTube, Google protestuje

Google včera Microsoftu doručil dopis, v němž požaduje, aby společnost ze svého Windows Phone Store odstranila vlastní aplikaci YouTube.

Aplikace je dostupná asi týden, porušuje však podmínky užívání API YouTube a Microsoft má podle Googlu čas do 22. května, aby ji odstranil nebo změnil, jinak bude čelit právnímu sporu. Googlu hlavně vadí, že aplikace YouTube od Microsoftu nezobrazuje reklamy a uživatelé zařízení s Windows 8 si do nich mohou videa stahovat. Microsoft na dopis Googlu reagoval s tím, že "s radostí reklamy do videí integruje", bude však k tomu od Googlu potřebovat "další nezbytné API".


V době psaní tohoto textu byla aplikace stále dostupná ke stažení a nevypadalo to, že by ji Microsoft chtěl odstranit. "YouTube je již dlouho jednou z nejstahovanějších aplikací, avšak Google s námi odmítl spolupracovat na jejím vývoji tak, aby byla stejné kvality, jako na ostatních platformách. Doplnili jsme proto aplikaci o některé prvky, které si uživatelé žádají," uvedl Microsoft s tím, že se těší na vyřešení problému, jež je v zájmu společných zákazníků obou firem.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.