Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Miliardy zařízení ohrožuje nový útok přes Bluetooth

Badatelé ze společnosti Armis Labs v úterý zveřejnili detaily nového vektoru útoku, o němž tvrdí, že může potenciálně ohrozit všechna zařízení, která disponují technologií Bluetooth.

Armis, firma, která se zaměřuje na bezpečnost v rámci internetu věcí, nazývá novou hrozbu BlueBorne.

Tento vektor útoku potenciálnímu útočníkovi údajně umožňuje získat úplnou kontrolu nad zařízením, přistupovat ke korporátním datům a sítím, infiltrovat „bezpečné“ fyzicky izolované (air-gapped) sítě, vytvářet z IoT zařízení velké botnety, atd. Je také vysoce infekční a dokáže šířit malware na zařízení nacházející se poblíž.

Podle Armisu ohrožuje BlueBorne počítače s Windows a Linuxem, jakož i IoT a mobilní zařízení běžící na Androidu a iOS.

Bluetooth je jedním z nejoblíbenějších dostupných standardů pro bezdrátovou komunikaci. V současnosti je tak ze strany BlueBorne ohroženo téměř 5,3 miliardy zařízení.

Asi nejvíce znepokojující je na BlueBorne fakt, že aby se z cílového zařízení stala oběť, nemusíte z něj nutně navštívit konkrétní stránku, stáhnout infikovaný soubor, a dokonce jej ani spárovat s jiným zařízením. Útočníkovi stačí, když budete mít zapnutý Bluetooth. Ještě horší je, že to vše je možné provést bez vědomí uživatele.

Společnost Armis Labs oznámila, že již kontaktovala velké společnosti včetně Googlu, Microsoftu, Applu, Samsungu a Linuxu, aby společně zajistily koordinovanou reakci.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*