Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

MSI a Asus mají na poli herních notebooků silnou konkurenci

Portál Digitimes přinesl zprávu, že druhá polovina roku 2018 zastihla společnosti MSI a Asus ve stavu, kdy se „postupně stávají neschopnými dominovat nad polovinou globálních dodávek herních notebooků.“

Zdroje portálu tvrdí, že na lukrativní trh herních laptopů se agresivně tlačí velcí výrobci typu HP, Dellu, Aceru a Lenova a snaží se pro sebe uzmout stále větší kus koláče.

Tyhle společnosti nejenže vydávají nové modely laptopů a rozjíždějí propagační kampaně, jejichž součástí jsou prodeje zlevněných modelů, ale zároveň své stroje propagují formou sponzoringu významných herních akcí a týmů v segmentu e-sportů, čímž napodobují právě Asus a MSI. Tohle úsilí jim přineslo výrazné úspěchy – například Lenovo teď obsáhlo 30 procent trhu v Číně a na globální úrovni se obzvláště dobře daří i značce Alienware od Dellu.

Hodnotu tohoto trhu si však neuvědomují jen ti největší. Podle Digitimes investují značné prostředky do herního segmentu i značky „druhé kategorie“ jako Razer a Gigabyte, ale také čínští Hasee, Shinelone a Tongfang.

Na pole herních notebooků nedávno vstoupila dokonce i firma Xiaomi, známá svými cenově dostupnými smartphony, která i v tomto segmentu konkuruje cenou. Vydala například Mi Gaming Laptop, kterým MSI a Asus dostala pod ještě větší tlak.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.