Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Musk: automobil Apple je veřejným tajemstvím

Spoluzakladatel společnosti Tesla Elon Musk v rozhovoru pro BBC uvedl, že práce na elektrickém automobilu v konkurenční firmě Apple jsou podle něj „veřejným tajemstvím“.

Spekulace o tom, že Apple vyvíjí elektrický automobil, se na internetu objevují již nějakou dobu, zástupci amerického gigantu se však k věci doposud nevyjádřili. A jedním z těch, kdo je o elektrickém automobilu Apple pevně přesvědčen, je Elon Musk. Jak uvedl šéf Tesly v rozhovoru pro portál BBC, je automobil Apple v současné době již „veřejným tajemstvím“. Jasným důkazem toho, že se Apple rozhodl vstoupit na nový trh, je pak podle Muska fakt, kolik automobilových expertů americký gigant v uplynulých 12 měsících najal.


„Je poměrně obtížné něco takového skrýt, pokud si na to najmete více než tisíc inženýrů a dalších expertů,“ uvedl Musk s tím, že chystaný automobil vítá. Na druhou stranu šéf společnosti Tesla upozornil na to, že vývoj elektrického automobilu je velmi obtížný. Dále ve svém rozhovoru Musk prozradil, že řízení automobilu v budoucnu bude dle jeho názoru spíše koníčkem, nikoli nutností. „V budoucnu si nikdo nekoupí automobil, pokud nebude umět jezdi sám,“ dodal Musk.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.