Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Na Androidu nejvíce vydělává Samsung

Provozní zisk společností, které vyrábějí chytré telefony s operačním systémem Android, činil v prvním čtvrtletí 5,3 miliardy dolarů. To je dost peněz.

Kdo si však z tohoto koláče ukrojil nejvíce? Podle nové zprávy analytické společnosti Strategy Analytics to je Samsung.

Korejské firmě na její účty údajně přiteklo 94.7 % z výše zmíněné částky. Celkový provozní zisk Samsungu za první tři měsíce tohoto roku činil 7,9 miliard dolarů, z čehož 5,1 miliardy pocházelo z Androidu. Je jasné, že Samsung má jedny z nejpopulárnějších zařízení na trhu: Galaxy SIII, Galaxy SIV a Galaxy Note II se dobře prodávají po celém světě. Na druhém místě je LG s příjmy z Androidu ve výši 0,1 miliardy dolarů. Nabídka této společnosti však není zdaleka tak pestrá jako ta od Samsungu.

Všechny další společnosti včetně Sony a HTC si rozdělily zbylých sto milionů dolarů. Celkem 5,3 miliard dolarů vyprodukovaných Androidem tvoří 43 % provozního zisku celého trhu se smartphony - za první tři měsíce tohoto roku se prodaly chytré telefony za 12,5 miliard dolarů. Samsung si tedy pro sebe "uřízl" přes 40 % z celkového globálního koláče. Podle Strategy Analytics korejská společnost nyní na Androidu vydělává více, než Google.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.