Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Na telefonech BlackBerry možná poběží Android

Představitelé kanadské společnosti BlackBerry podle nových informací agentury Reuters zvažují, že na jejich telefonech v budoucnu poběží operační systém Android.

Podle Reuters by se Android mohl objevit již na novém smartphonu s dotykovým displejem a vysunovací klávesnicí, jehož vydání BlackBerry plánuje na podzim letošního roku. Pokud by kanadská firma opravdu zvolila OS Googlu, nepřímo by tak přiznala svou porážku na poli mobilních operačních systémů. BlackBerry OS měl podle společnosti IDC v minulém roce pouze 0,4% podíl na globálním trhu, takže se není třeba divit, že management společnosti uvažuje o jeho nahrazení mnohem úspěšnějším Androidem. Mluvčí BlackBerry se odmítl k věci vyjádřit a pouze uvedl, že jeho společnost „stojí za operačním systémem BlackBerry 10“. Mluvčí Googlu se k věci nevyjádřil.


Na letošním Světovém mobilním kongresu v Barceloně představilo BlackBerry smartphone se zakřiveným displejem podobným tomu, jenž je k vidění u smartphonu Samsung Galaxy S6 Edge. Kromě něj kanadská společnost uvedla také telefon Leap, jenž má pouze dotykový displej.

 

Zdroj: CNET

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.