Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nahrávací studia žalují Kima Dotcoma

Poté, co žalobu na Megaupload a jeho zakladatele Kima Dotcoma podala Motion Picture Association of America (MPAA), se přidala i Recording Industry Association of America (RIAA).

V žalobě, jež byla podána za společnosti jako Warner Music, UMG Recordings, Sony Music a Capitol Records, je Megaupload nařčen z "masivního porušování autorských práv" a jako důkaz je doložen seznam několika desítek skladeb od známých umělců, které byly na stránce ke stažení. Kromě Kima Dotcoma je žaloba zaměřena také proti spoluzakladateli webu Matthiasu Ortmanovi a hlavnímu programátorovi Bramu van der Kolkovi.


Megaupload byl populární webovou stránku určenou ke sdílení dat, na níž bylo hostováno téměř všechno, co jste hledali. V roce 2011 však americká vládní organizace USTR přidala službu na seznam "známých trhů" pro materiály chráněné autorskými právy a v důsledku toho byla proti zakladatelům podána federální žaloba. Právníci Dotcoma se brání s tím, že jde o útok na cloud jako takový. "RIAA, MPAA a ministerstvo spravedlnosti jsou jako zaslepené myši, které se honí za nepodloženými nařčeními z porušování autorských práv a neutralitou cloudu," uvedl Dotcomův právník Ira Rothken.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*