Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nečekané dopady přechodu prohlížeče Edge na jádro Chromium (5)

Microsoft nedávno oznámil, že jeho webový prohlížeč Edge přechází na jádro Chromium. Což má poměrně nečekané implikace pro oblast softwaru a zařízení.

Předchozí díl

Po strategické stránce je tento krok pro Microsoft fascinující. Na jednu stranu znamená užší vazbu s Googlem, do značné míry ve stylu integrované podpory androidových telefonů v nejnovější verzi Windows 10. Což je nicméně specificky prováděno skrze open source, a s největší pravděpodobností bude využívat nedávnou koupi kódového depozitáře Github ze strany Microsoftu pro otevřenější webové standardy, méně specificky navázané na Google. Zároveň – protože Apple v současné době Chromium nepodporuje a stále se zaměřuje na těsnější provázání svých vývojářů (a koncových uživatelů) se svým vlastním OS – Microsoft v podstatě ještě dále izoluje Apple od klíčových standardů webového softwaru. Jenže chce vyjít vstříc i uživatelům Applu, a tak slíbil, že Edge na základě Chromia bude k dispozici i na MacOS a pravděpodobně i iOS, čímž tito uživatelé získají přístup k tomuto novému světu softwaru, ale prostřednictvím připojení Microsoftu.

Aby se však tento softwarový svět ve své webové, platformně nezávislé verzi stal skutečností, musí se spojit dohromady spousta dílků, a zdaleka by nebylo překvapivé, kdyby se cestou vyskytly nějaké překážky. Přesto by se nakonec mohlo ukázat, že krok Microsoftu spočívající v podpoře Chromia by mohl být zásadním momentem, který potichu – ale významně – uvede do pohybu jisté klíčové budoucí technologické trendy.

Zdroj: Techspot.com (překlad převzat z Businessworld.cz)

autor redakce


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.