Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nejoblíbenější sociální sítí je u teenagerů Instagram

I když je Facebook největší sociální sítí světa, podle nové studie společnosti Piper Jaffray je mezi teenagery oblíbenější Instagram.

Ve studii, jíž se učastnilo 72 000 teenagerů, uvedlo 76 % respondentů, že používá Instagram, což značí meziroční nárůst o 7 %. Na druhou stranu pouze 45 % teenagerů řeklo, že používá Facebook, přičemž ještě před rokem jej používalo 72 % dotázaných. Snížila se také popularita Twitteru, který využívá pouze 59 % respondentů (před rokem to bylo 63 %). Zatímco první tři příčky nejoblíbenějších sociálních sítí obsadili Instagram, Twitter a Facebook, čtvrté místo patřilo Pinterestu a páté Tumblr.


Největším důvodem odchodu teenagerů z Facebooku je to, že tuto sociální síť využívá mnoho dospělých. "Jakmile maminka s tatínkem začnou sledovat to, co se jejich dětem na Facebooku líbí, někteří teenageři na to začnou reagovat opuštěním této sociální sítě," uvedl analytik Dan Olds z The Gabriel Consulting Group. I když má Facebook přes miliardu uživatelů na celém světě, teenageři jej opouštějí již nějakou dobu, což minulý rok potvrdil i jeho CFO David Ebersman.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.