Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Některé aplikace v Play Storu zneužívají přístupové prvky

Stovky vývojářů aplikací pro Android se v poslední době dočkaly nemilé zprávy od Googlu. Vývojáři, jejichž appky využívají přístupové prvky systému více, než je zdrávo, dosti riskují.

Mohou za to nová pravidla pro obchod s aplikacemi Play Store, podle kterých budou aplikace využívající přístupové funkce pro jiné než předem zamýšlené účely ze systému nenávratně smazány.

Podle e-mailu rozeslaného vývojářům byla „doba milosti“ stanovena na 30 dní s tím, že za tu dobu je s danými aplikacemi třeba učinit následující: odstranit je z Google Play Storu, „odstranit z nich jakékoliv požadavky na přístupové služby“ nebo „vysvětlit uživatelům, jak jejich aplikace využívají přístupové služby pro pomoc uživatelům s hendikepem…“

Je důležité zmínit, že tato nová omezení se netýkají jen omezeného počtu neznámých aplikací, ale i poměrně populárních řešení typu LastPass, Tasker či Status, které přístupové služby evidentně zneužívají k jiným než zamýšleným účelům.

Vývojář Statusu James Fenn se nechal slyšet, že sice důvody Googlu (zamezení aplikacím v krádežích dat uživatelů bez jejich vědomí) chápe, nicméně doufá, že americký gigant najde jiný způsob řešení tohoto problému než odstranění stovek dobrých, užitečných aplikací z Play Storu.

Problémem pro mnoho vývojářů nejspíš bude i krátká doba 30 dní na vyřešení situace.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*