Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Některé populární weby si nahrávají aktivitu návštěvníků

Většina z nás se nějakým způsobem vyrovnala s faktem, že některé naše informace budou při používání internetu sledovány.

Už jsme si zvykli na to, že někde uvidíme třeba reklamu na hodinky, které jsme si před pár dny prohlíželi na opačném konci internetu. Většina lidí už ani pravidla soukromí nečte, nicméně občas je třeba vědět něco o tom, jaké vaše informace jsou sbírány a jakým způsobem jsou využívány.

Badatelé z Princetonské univerzity zjistili, že provozovatelé webů toho o vás vědí více, než si dokážete představit. Ve své studii odhalili, že některé populární weby využívají skripty, které zaznamenávají každý váš úder do klávesnice a každé kliknutí myší a ty pak ukládají na servery třetích stran. Což mimo jiné znamená, že i když zrušíte nebo opustíte rozepsaný formulář, je vše, co jste do něj napsali, nahráno a uloženo.

Keylogger, kterému se přezdívá „session replay scripts“ (skripty pro zpětné přehrávání sezení) otevřeně využívají rozličné weby. Tyto skripty obvykle poskytují třetí strany jako FullStory, SessionCam, Clicktale, SmartLook, UserReplay, Hotjar a Yandex. Administrátoři si mohou vytáhnout jakékoliv nahrané sezení a přehrát si ho jako video.

Podle hlavního výzkumníka Steva Englehardta si většina lidí ani neuvědomuje, že je takovým způsobem sledována, protože dodatky o nahrávání sezení jsou schovány „hluboko v pravidlech soukromí“.

Englehardt a jeho kolegové zkoumáním šesti ze sedmi výše uvedených poskytovatelů zjistili, že software od jedné společnosti využívá 482 z top 50 tisíc webů (dle Alexy). K těm se řadí třeba WordPress, Microsoft, Spotify nebo Xfinity.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.