Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nokia a Xiaomi vstupují do patentového partnerství

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi a finská technologická společnost Nokia ve středu oznámili uzavření smlouvy o obchodní spolupráci a dále víceleté smlouvy o licencování patentů.

Ta oběma společnostem umožní vzájemnou výměnu standardních patentů. A pokud jde o onu obchodní smlouvu, zde Nokia svému partnerovi poskytne vybavení síťové infrastruktury, které je schopné splnit požadavky na vysokou kapacitu a nízkou spotřebu energie ze strany provozovatelů datových center a velkých webových poskytovatelů.

Čerství partneři budou spolupracovat také na řešeních optického přenosu pro propojení datacenter (IP routing) založeném na novém síťovém procesoru Nokie FP4 a řešení struktury datových center.

Navíc se obě společnosti shodly na prozkoumání dalších možností spolupráce v oblastech včetně internetu věcí, virtuální a rozšířené reality a umělé inteligence.

Kromě toho bylo oznámeno, že Xiaomi v rámci transakce zakoupilo od Nokie vybraná patentová aktiva. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Podle analytika OP Equities Hannu Rauhaly nejspíš celý obchod pro Nokii finančně příliš významný není.

Nokia své technologie licencuje několika dalším významným výrobcům smartphonů včetně Applu a Samsungu. I tak ovšem licenční poplatky za patenty na jejích celkových ročních tržbách zas tak velký podíl nemají.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*