Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nová bezkontaktní platební karta MasterCard má skener otisku prstů

Společnost MasterCard ve spolupráci se Zwipe představila novou biometrickou bezkontaktní platební kartu se zabudovaným skenerem otisků prstů.

Běžné bezkontaktní platební karty umožňují svým vlastníkům zaplatit pouhým přiložením kreditní či debetní karty na terminál. Uživatelé tak nemusejí zadávat PIN, díky čemuž je celý proces rychlejší, avšak pro zloděje o dost snažší provádět neatorizované nákupy. MasterCard tak přišel s novou kartou, při jejímž používání uživatelé při přiložení k terminálu jednoduše přitisknou prst na její biometrický skener.


Otisk uživatele je uložen přímo na kartě, nikoli v externí databázi, coý by podle expertů mělo zajistit vyšší bezpečnost. Samotná karta má být jen o něco větší než běžné platební karty. Jako zdroj energie ke zprovoznění biometrického čipu neslouží baterie integrovaná v kartě, ale přímo platební terminál. MasterCard podle svých slov nyní úspěšně dokončil testování karty v Norsku a plánuje její oficiální vydání na příští rok. Kdy se karta dostane do České republiky, zatím není jasné.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*