Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nová databáze hackerů obsahuje hesla desítek tisíc uživatelů Facebooku a Gmailu

Analytici z bezpečnostní společnosti Trustware objevili databázi hackerů, jež obsahuje více než dva miliony ukradených hesel propojených s řadou populárních služeb jako Facebook, Gmail, Twitter a Yahoo.

Od zveřejnění této zprávy na zahraničních portálech výše zmíněné služby resetují hesla vybraných uživatelů. Celá databáze obsahuje informace o 318 121 facebookových účtech, 21 780 účtech na Twitteru, 54 437 účtech Google a 59 594 účtech u Yahoo. Celkem mají hackeři přístup k informacím o asi 320 000 emailových účtech. Většina postižených uživatelů se nachází v Německu, Indonésii, Nizozemí, v Thajsku a Singapuru. Celkem se obětí hackerů stali uživatelé z více než devíti desítek zemí, avšak ve Spojených státech, odkud Facebook, Google, Twitter a Yahoo jsou, bylo zkompromitováno jen 2 000 účtů.


Informace byly získány za pomoci nástroje s názvem Pony Botnet Controooler verze 1.9, jenž obsahuje velmi účinný keylogger schopný zachytit každý úder uživatele do klávesnice na infikovaném systému. Více než existence databáze je podle Trustware zarážející, že lidé stále využívají jednoduchá hesla „123456". Nutno však podotknout, že v tomto případě by uživateli nepomohlo ani sebelepší heslo.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.