Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nová technologie Samsungu umí odhalit mrtvici

Inženýři společnosti Samsung vyvinuli nové řešení, které měřením mozkové aktivity umí v předstihu rozpoznat blížící se mrtvici.

Řešení s názvem Early Detection Sensor & Algorithm Package (EDSAP) umožňuje komukoli se smartphonem nebo tabletem monitorovat elektrické impulzy, které vysílá jejich mozek, a zjistit tak pravděpodobnost mrtvice. EDSAP se skládá z headsetu, v němž je umístěno několik senzorů, které shromažďují a následně bezdrátově přenášejí mozkovou aktivitu do mobilní aplikace. Ta je analyzuje a následně vyhodnotí pravděpodobnost mrtvice. Podle Samsungu celý proces trvá pouhou minutu.


Podobná řešení již v současné době existují a využívají je nemocnice po celém světě, vyhodnocovací proces v nich však trvá okolo patnácti minut. Projekt Samsungu začal před několika lety, když se inženýři Samsungu rozhodli, že vytvoří něco zcela nového. "Oslovili jsme neurology a zeptali se jich, zda by takové řešení mohlo fungovat," uvedl šéf projektu Se-hoon Lim. "Stavěli se k tomu negativně, avšak my jsme to chtěli vyzkoušet." Podle inženýrů bude možné v budoucnu senzory zabudovat například i do běžných brýlí a nebude tak nutné mít nasazený headset. EDSAP umí zobrazovat také informace o stresu a kvalitě spánku uživatele, přičemž inženýři nyní zkoumají, jak by technologie mohlá být využita k monitorování srdce.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.