Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nová verze Opery umí zrychlit načítání stránek až o 90 %

Společnost Opera představila novou verzi svého desktopového prohlížeče, která údajně díky účinnějšímu blokování reklam umí zrychlit načítání webových stránek až o 90 %.

Jak uvedla Opera na svém blogu, obsahuje její prohlížeč verze 37.0.2162.0 novou technologii určenou k blokování reklam, která umí v porovnání s doplňky třetích stran urychlit načítání webových stránek v průměru o 40 %. Důvodem pro integraci nové technologie do prohlížeče bylo podle norské společnosti zlepšení uživatelské přívětivosti softwaru. „Většina webových stránek je v dnešní době extrémně zpomalena spoustou reklamy a algoritmy, které sledují uživatele. A s tím my se nemůžeme smířit,“ uvedl Krystian Kolondra z Opery.


Technologii k blokování reklam je možné provést přes nastavení Opery kliknutím na zašedlou ikonu štítu přímo v okně s URL. Stejně jako u jiných přídavků blokujících reklamu, i zde je možné vybrané stránky umístit na tzv. whitelist a z blokování je tak vyjmout. Uživatelé si také mohou prohlédnout, kolik reklam už bylo zablokováno. Opera je se svými 60 miliony aktivními měsíčními uživateli pátým nejpopulárnějším prohlížečem na světě.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*