Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nové monitory BenQ disponují režimem elektronického papíru

BenQ letos v létě uvede dvojici monitorů s poměrně unikátní funkcí. BenQ GL2480 a GL2780, 24palcový, respektive 27palcový model, dostanou režim zobrazování ePaper, jako čtečky elektronických knih.

Jistý představitel společnosti BenQ prozradil portálu Tom’s Hardware že tento režim, přístupný skrze menu displeje, odstraňuje modré světlo a uživatele tak z používání zařízení tolik nebolí hlava. Kromě toho zde budou k dispozici i možnosti na pomoc uživatelům, kteří mají problémy s vnímáním červeného a zeleného barevného spektra.

Kromě režimu elektronického papíru však v případě obou modelů není příliš o čem psát. Monitory jsou standardně vybaveny TN panely s maximálním rozlišením Full HD (1 920 x 1 080 pixelů) a obnovovací frekvencí 75 Hz. Doba odezvy činí 1 ms a hodnota jasu je 250 nitů. Ani jedno ze zařízení nepodporuje technologie AMD FreeSync ani Nvidia G-Sync, takže tyhle monitory nejsou tak úplně určeny pro hardcore hráče, ale spíše pro produktivní práci, nenáročné freelancery, domácnosti i korporát.

Citovaný představitel ještě dále prozradil, že funkce by se do budoucna mohla objevit i na dalších modelech.

BenQ GL2480 bude stát 149,99 dolaru (3 400 Kč), větší GL2780 pak bude o 30 dolarů (necelých 700 Kč) dražší. Ve Spojených státech budou oba monitory v prodeji už v srpnu; jak na tom bude český trh, to teprve uvidíme.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*