Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Novinky ve Windows 10 (3/5): Spartan a Surface Hub

Ve třetím díle miniserálu o Windows 10 se blíže podíváme na nový webový prohlížeč Spartan a obří displej s názvem Surface Hub.

Microsoft se na své konferenci konečně oficiálně vyjádřil k novému webovému prohlížeči Spartan. Ten je založen na novém renderovacím enginu a má nový, čistý design. Během konference byly demonstrovány jeho tři hlavní funkce. První z nich je tzv. "poznámkový mód", který uživatelům umožňuje jednoduše označovat, komentovat a sdílet webové stránky. K psaní poznámek lze využít klávesnici, prst či stylus. Jakmile to uděláte, webová stránka na moment zamrzne. Microsoft se u Spartanu hodně soustředil na čtení. Výsledkem je tzv. čtecí mód, který formátuje stránky do vhodné podoby. To vše se samozřejmě synchronizuje na telefony a tablety, přičemž lze obsah i ukládat pro čtení offline. Nápad to není nový, ale uživatelé jej jistě uvítají.


Do Spartanu bude integrována i Cortana. Kromě toho, že bude poskytovat informace o počasí či dopravě, pak třeba automaticky zobrazí menu a kontaktní informace restaurace, na jejíž webovou stránku najedete.


Surface Hub je nástupcem displeje zvaného jako Perceptive Pixel. Surface Hub je 4K displej s úhlopříčkou 213 cm, který podporuje multi-touch nebo používání několika per. Jak byste asi očekávali, displej je prošpikován pokročilými senzory, má dvě kamery, několik mikrofonů a reproduktorů. Displej běží na Windows 10, i když rozhraní bylo tomuto masivnímu displeji přizpůsobeno. Primárně je displej určen pro firmy a kreativce.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.