Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Novou baterii pro mobilní telefony lze dobít za 30 sekund

Izraelská společnost StoreDot údajně vyvinula technologii, která umí dobít mobilní telefon za několik sekund a elektrický automobil během několika minut.

StoreDot vyvinul baterii, která umí uchovat mnohem větší energie a lze ji dobít několikanásobně rychleji než současné baterie. Baterii, která by měla poskytnout dostatek energie na celodenní používání i u těch nejnáročnějších smarthponů, je možné dobít během 30 sekund. I když je podle StoreDot nyní pouze ve stádiu prototypu, měla by být připravena pro uvedení na trhu v roce 2016. "Použili jsme zcela nové materiály, které dříve nikdy nebyly vyvinuty," uvedl zakladatel společnosti Doron Myerdsdorf.


Do společnosti již investoři včetně ruského miliardáře Romana Abramoviče "nalili" 48 milionů dolarů a StoreDot má podle Myersdorfa domluvenou spolupráci s asijským výrobcem telefonů. "Žijeme ve světě, kde je energie stále potřeba. Lidé stále dobíjejí svá mobilní zařízení a StoreDot má opravdu potenciál tento problém vyřešit," uvedl analytik Zack Weisfeld. "Bude to opravdový průlom." Podle Myersdorfa by telefon, který je možné rychle dobíjet, stál o 100 - 150 dolarů více než současné modely a baterie by při normálním užívání vydržela asi tři roky.

 

Zdroj: Reuters

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*