Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nový DisplayPort 1.3 podporuje 5K monitory

I když monitory a televizory podporující 4K rozlišení se teprve dostávají na trh, nový DisplayPort 1.3 již přináší podporu 5K rozlišení.

Nový DisplayPort byl představen asociací Video Electronics Standards (VESA) a nahradí současný standard 1.2a. Verze 1.3 umí propojit počítače s 5K monitory a zobrazovat obraz v rozlišení 5 120 × 2 880 pixelů. DisplayPort je hojně využíván firmami k propojení počítačů s externími monitory a přímo konkuruje HDMI. Monitory s DisplayPortem 1.3 a novým standardem HDMI 2.0 již představila společnost Seiki. DisplayPort 1.3 je o 50 % rychlejší než jeho předchůdce a podle vyjádření VESA bude také podporovat připojení několika 4K monitorů při 60 snímcích za sekundu.

          
Nový standard umí přenášet data rychlostí 32,4 Gb/s. DisplayPort je mimo jiné používán u technologií Thunderbolt nebo DockPort a podporuje další protokoly pro přenos dat mezi počítači a příslušenstvím typu externích disků. Thunderbolt, jenž využívá k přenosu dat PCI-Express, je používán u Maců od Apple.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.