Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nový zábavní systém od BMW je možné ovládat jen pohyby rukou

Automobilka BMW jen týden před konáním veletrhu CES představila nový bezdotykový systém AirTouch, který uživatelům umožňuje ovládat komunikační a zábavní funkce automobilu pouhým mávnutím rukou.

BMW představilo podobný systém, který umožňuje mávnutím prstu zesilovat hlasitost či přijímat hovory, u svých vozů řady 7 na CES 2015. AirTouch je upgradovanou verzí této technologie, která umí zachycovat širší spektrum pohybů, díky čemuž může velký LCD displej v automobilu různými pohyby rukou ovládat jak řidič, tak spolucestující. Jak uvádí BMW, díky senzorům integrovaným v automobilu AirTouch „umožňuje ovládat dotykový displej ve voze bez jakéhokoli fyzického kontaktu.“


Podle představitelů automobilky bude možné systém používat při práci s navigací, zábavními a komunikačními službami. Menu systému bylo údajně navrženo tak, aby řidič musel při zapínání/vypínání konkrétní funkce provádět co možná nejméně pohybů rukou. Podle prvních recenzí tak AirTouch tak vypadá podobně jako prostředí z amerického sci-fi filmu Minority Report.                                    

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.