Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

NSA úzce spolupracuje s německou rozvědkou

List Der Spiegel přišel s novými informacemi, podle kterých německá tajná služba úzce spolupracuje s NSA a využívá její špionážní nástroje.

Dle dokumentů zveřejněných listem Der Spiegel německá tajná služba i rozvědka masově využívají nástroj NSA s názvem XKEYSCORE, přičemž Američanům na oplátku zpřístupňují širší přístup k získaným informacím z Evropy. Nejmenované zdroje pro německý deník uvedly, že program má německé tajné službě pomáhat ve spolupráci s NSA v boji proti teroristickým cílům. Šéf německé rozvědky Gerhardt Schindler podle dokumentů údajně projevil "ochotu podstoupit rizika spojená s kooperací s americkou tajnou službou výměnou za nové možnosti, které získá."

 

O XKEYSCORE se začalo vůbec poprvé veřejně mluvit na počátku tohoto měsíce, když o něm padla zmínka v brazilském deníku O Globo. Zde byl XKEYSCORE popisován jako "mocný nástroj umožňující několikastupňovou analýzu IP adres, klíčových slov zadaných do vyhledávačů a další internetové komunikace." Uživatelé tohoto nástroje se mohou zaměřovat na specifické cíle, několik dní po sobě shromažďovat obrovské množství dat a získané informace analyzovat.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.