Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Nvidia ruší podporu 32bitových operačních systémů

Od vydání ovladačů ve verzi 390 už Nvidia nechystá žádné další ovladače s podporou 32bitových operačních systémů.

Uživatelé Windows i Linuxu tak budou muset upgradovat na 64bitový systém, pokud tedy budou chtít využívat nejaktuálnější dostupné ovladače. Uživatele Mac OS X ve verzi Lion 10.7 (vydané v roce 2011) a novějších to neovlivní, neboť všechny tyto verze systému od Applu jsou pouze 64bitové již nyní.

Do starších softwarových balíčků již nebudou implementovány budoucí optimalizace a funkce. Že by nějaký nadšenec stále běžel na 32bitovém systému, to v tuto chvíli není příliš pravděpodobné, ale pravděpodobně existují nějací uživatelé se starými stroji, které zapínají jen občas.

Naštěstí pro majitele staršího hardwaru, které nemusejí být schopny spouštět 64bitový operační systém, bude Nvidia ještě rok poskytovat alespoň bezpečnostní záplaty. Kritické chyby budou na 32bitových ovladačích lepeny až do ledna 2019, což majitelům starých strojů nechává ještě dost času na upgrade.

Drivery verze 390 budou vydány ještě před koncem roku. Pokud jde o podíl uživatelů stále využívajících 32bitové systémy, ten se dá vyčíst z uživatelské základny Steamu – zde je to konkrétně 1,98 procenta. Není však jasné, jak velká část z těchto uživatelů disponuje grafikami od Nvidie.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.