Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

O názvu další verze Androidu budete možná rozhodovat i vy

Šéf společnosti Google Sundar Pichai při své návštěvě Indie uvedl, že o názvu příští verze operačního systému Android by lidé mohli rozhodovat v online anketě.

Jak dodal Pichai při rozhovoru se skupinou indických studentů, pokud by se do internetového hlasování zapojilo větší množství tamních obyvatel, další verze Androidu - označovaná zatím pouze kódovým jménem jako Android N - by dokonce mohla nést i indické jméno. A to by byla velká změna, jelikož až doposud měl Android označení pouze americká. Google začal Androidu přidělovat přídomek od verze 1.5, která se jmenovala Cupcake. Následoval Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat (díky marketingovému ujednání se společností Nestlé), Lollipop a současný Marshmallow.


Podle expertů není online hlasování vůbec špatným nápadem, jelikož by šlo o úplnou novinku, které by média jistě věnovala hodně pozornosti. Google by při podobné akci navíc mohl zviditelnit své aktivity v rozvojových zemích jako Indie - například projekt levného chytrého telefonu Android One.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.